Oltremare Park

O godzinie 9.30 wybraliśmy się do pobliskiego Riccione. Po krótkiej podróży dotarliśmy do parku tematycznego Oltremare. Na początku daliśmy się na pokaz ptaków, gdzie mogliśmy z bliska oglądać oswojone drapieżne ptaki : jastrzębie, sowy oraz te z którymi sami się utożsamiamy SOKOŁY! Ptaki przelatywały tuż nad naszymi głowami i spacerowały u naszych stóp.
Zaraz po tym znaleźliśmy się w lesie tropikalnym, gdzie przywitało nas gorące, wilgotne powietrze. Dookoła można było podziwiać ciekawą roślinność. Mogliśmy także zobaczyć dwa prawdziwe aligatory, które znajdowały się na wyciągnięcie ręki (na szczęście za szybą!).
Następnie spacerkiem dookoła parku udaliśmy się do Laguny Delfinów.
Laguna Delfinów to największe delfinarium w Europie. Tu zobaczyliśmy piękne a momentami wzruszające przedstawienie – najciekawszy moment wizyty w Oltremare. Mogliśmy podziwiać te niesamowicie inteligentne zwierzęta i ich relacje z człowiekiem. Zjeżdżając na najniższy poziom można obserwować delfiny przez szybę.
Świetne wrażenie wywarł na nas także seans ,,Planeta Ziemia’’, który był ostatnim punktem wycieczki.
Mogliśmy prześledzić historię naszej planety, począwszy od Wielkiego Wybuchu, aż do pojawienia się człowieka. Seans składał się z kilku etapów. Przechodziliśmy do kilku pomieszczeń, gdzie zaskakiwały nas ciekawe obrazy, nagłe uderzenia piorunów,wybuchy wulkanów, uderzenia meteorytów i topiące się lodowce. Mogliśmy poczuć wiatr we włosach i krople deszczu na twarzy, a w epoce lodowcowej zostaliśmy nawet posypani śniegiem.
Po zakupie pamiątek (obowiązkowo delfinek!), wróciliśmy do hotelu, aby szybko przebrać się w strój i udać się na plaże, aby w pełni wykorzystać ostatni wolny weekend.