Dzień 2 18.03


Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy pysznym włoskim śniadaniem przygotowanym przez pana Francesco. Najedzeni i pełni energii wybraliśmy się razem pozwiedzać miasto. Piękna i słoneczna pogoda sprzyjała nam i dała możliwość zrobienia pięknych zdjęć. Następnie udaliśmy się na spotkanie z przedstawicielami goszczącej nas organizacji Enso Group. Mieliśmy okazję dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat Włoch, a przede wszystkim Sycylii, poznać nasze miejsca pracy i uzyskać cenne wskazówki na temat poruszania się po mieście. Mieliśmy również przyjemność spotkania się z konsulem reprezentującym Polaków na Sycylii, który specjalnie dla nas przyjechał na spotkanie. Opowiedział nam o Polakach, którzy w przeszłości mieli związek z Sycylią. Po obiedzie wybraliśmy się do firm, aby zapoznać się z naszymi obowiązkami i stanowiskiem pracy, poznaliśmy współpracowników oraz rozpoczęliśmy pracę.