Dzień 18 03.04

Nastał kolejny piękny dzień w Palermo. Jak codzień udałyśmy się razem z Kingą do siedziby firmy Associazione Centro Studi I.D.I., w której odbywamy nasze miesięczne praktyki. IDI Centro Studi to firma, której głównym zadaniem jest prowadzenie szkoleń z zakresu obsługi programów informatycznych oraz rozwoju osobistego. Naszą podróż do pracy odbywamy busem nr 101, który jest jedną z najpopularniejszych linii w mieście. Codziennie trzeba w nim „toczyć walkę” o miejsce. Dzisiaj jednak było inaczej… Na jednym z przystanków spotkała nas miła niespodzianka, do autobusu wsiadło trzech panów, którzy zaczęli kontrolować bilety. W wyniku tego z zatłoczonego i ciasnego busa uciekła więcej niż połowa pasażerów, dzięki czemu naszą podróż pierwszy raz od przyjazdu mogłyśmy spędzić na siedząco. Po wejściu do firmy zostałyśmy jak zwykle ciepło i serdecznie powitanie przez wszystkich pracowników, jednak najbardziej lubimy powitania naszego firmowego pieska wabiącego się Bella. Następnie udałyśmy się na nasze stanowiska pracy, które mieszczą się w jednej z kilku sal szkoleniowych. Naszym dzisiejszym zadaniem było stworzenie bazy danych klientów. Pomagał nam ją tworzyć Gianluca, który jest naszym opiekunem stażu. Czas w pracy upłynął jak zwykle bardzo szybko, a deszczowe popołudnie spędziliśmy na spacerze oraz zakupach w centrum handlowym.