Dzień 6 22.03

Pracujemy w centrum Palermo na ulicy Via Bara all`Olivella, która jest przecznicą Via Roma, na której znajduje się nasz hostel. Z przyjemnością jak każdego słonecznego dnia wstajemy na śniadanie, by zjeść pyszne słodkie bułeczki. Następnie wyruszyliśmy do miejsca pracy. To już piąty dzień praktyk. Komunikujemy się coraz lepiej z naszymi włoskimi kolegami. Dzisiaj przedstawiliśmy nasze projekty graficzne na logo organizacji non profit, z których być może jedno zostanie ich oficjalnym symbolem. Następnie mamy w planach stworzyć wizytówki, a później układ graficzny do plakatów, które mają na celu zareklamować przyjazd polsko- włoskiej pisarki do różnych miast sycylijskich. Dowiadujemy coraz więcej rzeczy na temat naszego zawodu. Wieczorem spotkamy się cała grupą na skwerku „Pod Palmami”, gdzie mamy okazję powymieniać doświadczenia i omówić sprawy organizacyjne. Kolejno udajemy się wspólnie na wystawę fotograficzną autorstwa szefowej naszej szkolnej koleżanki. Po drodze kosztujemy nieco osobliwego deseru – lody w bułce! – bardzo popularny wynalazek – absolutnie sycylijski i nieziemsko smaczny.