Dzień 5 21.03

Po dwóch pochmurnych dniach nareszcie wyszło gorące słońce. Po pysznym śniadaniu, pełni energii ruszyliśmy w drogę po nowe doświadczenia. Mijając piękne zabytki oraz targ, dotarliśmy do miejsca pracy. Jest to oddział firmy MailBoxEtc (MBE) zajmującej się wysyłką towarów. Tego dnia czekało na nas wiele pracy. Na początek dostaliśmy zadanie, aby zapakować dostarczone do firmy towary. Tę czynność należy wykonywać bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić przesyłki. Kolejną czynnością jaką mieliśmy wykonać był pomiar zapakowanej już paczki. Uzyskane dane, wraz z wszystkimi potrzebnymi informacjami wprowadziliśmy do systemu i utworzyliśmy list przewozowy. Bardzo ciekawym doświadczeniem dla nas, logistyków, jest poznanie jak wygląda ten proces w praktyce. Po tak intensywnej pracy nadszedł czas na zasłużoną przerwę. Tego dnia postanowiliśmy że odpoczniemy na placu, gdzie znajduje się Teatro Massimo – jeden z najciekawszych zabytków Palermo. Dziś – 21 marca – odbywała się tu demonstracja zorganizowana z okazji Dnia Pamięci Ofiar Mafii, który corocznie upamiętnia niewinne ofiary mafii i wzywa do kontynuowania walki ze zorganizowaną przestępczością i korupcją. Do pracy wróciliśmy po 30 minutach, aby przekazać paczki kurierowi i posprzątać.