Wenecja

 

Dziś odbyła się wycieczka do Wenecji. Udaliśmy się do niej autokarem, a następnie tramwajem wodnym przepłynęliśmy z parkingu na Plac św. Marka. Tu czekała na nas pani przewodnik, która opowiedziała nam o tym pięknym mieście.

Główny plac Wenecji – Piazza San Marco – bez wątpienia robi duże wrażenie. Jest ogromny, a na dodatek otoczony kilkoma zabytkowymi budowlami. Dookoła placu stoi masa stolików należących do barów i restauracji.Wokół Piazza San Marco znajdują się zabytkowe budynki Procuratie Vecchie, Procuratie Nuove i Ala Napoleonica oraz oczywiście przepiękna Basilica San Marco, Torre dell’Orologio, a także wysoka dzwonnica Campanile. Można tutaj również znaleźć sklepiki z cennymi wyrobami lokalnymi i kawiarnie. Klientom umilają czas muzycy grający i śpiewający na żywo. Sporą atrakcją są setki gołębi, które praktycznie jedzą z ręki. Kiedy zegar wybije godzinę 12:00, postaci na Torre dell’Orologio uderzają w dzwon.

Zwiedzaliśmy Wenecję piechotą, przechadzając się po licznych, wąskich uliczkach i przechodząc przez kolejne mostki nad kanałami. Atmosfera Wenecji jest niepowtarzalna i jeden dzień na zwiedzanie tego miasta to chyba za mało…