Ablectrics

Ablectrics

PRAKTYKANCI: Krzysztof Dula, Michał Ziemianek

Ablectris to firma elektroniczna położona blisko centrum w Bristolu. Swoje otwarcie miała w 1974 roku i w tym roku obchodziła 45 lecie istnienia. Zajmuje się ona sprzedażą i projektowaniem lamp.

Zakład posiada własny „showroom”, który jest naprawdę imponujący! Atmosfera w pracy była bardzo przyjazna, zostaliśmy ciepło przywitani i zaznajomieni z pracownikami oraz zasadami obowiązującymi w firmie. Pracownicy dużo rozmawiali z nami, przez co mieliśmy możliwość doszlifować swoją znajomość języka angielskiego.

Miłym zaskoczeniem, było to, że nasza praca była doceniana i miała praktyczne zastosowanie w firmie, przez co mogliśmy czuć się potrzebni. Projektowaliśmy ulotki do druku, oraz banery reklamowe umieszczane na mediach społecznościowych firmy. Jednym z naszych zadań było ulepszanie ich strony WWW oraz aktualizowanie bazy produktów. Parę razy zdarzyło się nam zajmować serwisowaniem komputerów firmowych, w których należało zaktualizować system, czy przygotować je pod potrzeby pracowników. Jednym z ciekawszych zadań, które zostało nam powierzone było zrobienie interaktywnej stopki do maila. Nigdy nie mieliśmy z czymś takim do czynienia w szkole, ale końcowy efekt bardzo spodobał się naszemu pracodawcy.