Engagement Cam

Engagement Cam

PRAKTYKANTKA: Sylwia Pańszczyk

Engagement Cam znajduje się w w dużym kompleksie Origin Workspace – budynku, który mieści w sobie nawet kilkadziesiąt różnych firm. Siedziba ta położona jest niemal w centrum Bristolu, przy ulicy 40 Berkeley Square. Na 3 piętrze Engagement Cam ma do dyspozycji kilka miejsc pracy, w tym moje. Każdy członek posiada własną kartę, która umożliwia wejście do budynku, na firmową siłownię, dach z prawdopodobnie jednym z najlepszych widoków na całe miasto oraz sale konferencyjne. Oprócz tego, na prawie każdym piętrze do dyspozycji jest kuchnia z podstawowym wyposażeniem oraz toalety. Dodatkowo co kilka dni organizowane są eventy typu: zajęcia z jogi, darmowy lunch z nietypowym jedzeniem oraz spotkania integracyjne.

Firma, w której pracuje zajmuje się sprzedażą pudełek zaręczynowych, które jak sama nazwa wskazuje – mają w środku kamerkę, nagrywającą reakcję partnera/partnerki. Oprócz tego prowadzą bloga i inne social media na tematy związane stricte z oświadczynami, czy ślubem. Firma założona została przez przesympatycznego człowieka o imieniu Guy Procter, który pomysł na stworzenie biznesu zaczerpnął z własnych doświadczeń. Można odnieść wrażenie, iż firma raczej niewiele ma wspólnego z grafiką, czy też fotografią. Jest to jednak nowy i młody biznes, potrzebujący dużej aktualizacji strony internetowej, której projektem miałam zająć się właśnie ja. Oprócz tego robiłam też grafiki na social media, zdjęcia produktowe oraz plenerowe, przedstawiające ciekawe i romantyczne miejsca w Bristolu.

Podsumowując, Engagement Cam jest świetną firmą z bardzo przyjazną atmosferą, która oprócz zlecania mi „suchych” zadań naprawdę chciała włączyć mnie w jej życie. Słuchano moich pomysłów i sugestii, co sprawiało, że nie czułam się jak zwykły stażysta, ale jak prawdziwy pracownik zdobywający duże i wartościowe doświadczenie.