Wycieczka – Bristol

Niedziela, ja kto zwykle bywa, jest dniem wolnym. W naszym przypadku, była tylko w połowie, gdyż rano udaliśmy się na małą wycieczkę rekreacyjną po Bristolu, z której jesteśmy jak najbardziej zadowoleni.

Naszym punktem startu była kawiarnia Caffè Nero na Queens Road. W związku z tym, że jesteśmy tutaj już 2 tygodnie, każdy bez problemu dojechał na miejsce samodzielnie. Gdy przybyli wszyscy, udaliśmy się w stronę Clifton Observatory. Niestety, nie mogliśmy wejść do środka. Jednakże z tamtego miejsca był doskonały widok na The Clifton Suspension Bridge, który posiada dość drastyczną przeszłość.

Następnym celem podróży był Ashton Court Mansion, który znajduje się w centrum jednego z licznych parków i od XVI do XX wieku był własnością rodziny Smyth. Teraz należy do miasta, dzięki czemu można nadal podziwiać ten wspaniały dwór. Aby się do niego udać musieliśmy przejść przez wcześniej opisywany most. Widok z The Clifton Suspension Bridge zapierał dech w piersiach.

Podczas spaceru w stronę zabytku spotkaliśmy stado saren, które zbytnio nie bały się ludzi, więc sądzę, że pochodziły z pobliskiej hodowli. Na miejscu pozwiedzaliśmy trochę ogrody i budynek oraz odpoczęliśmy w cieniu pobliskich drzew. Po regeneracji sił każdy udał się w swoją stronę – jedni na zakupy, drudzy na lunch, a trzeci do parków lub do domu.