Wycieczka – Londyn

Trzecia sobota, czyli trzecia wycieczka. Tym razem Londyn – miasto położone na zerowym południku.

Miejscem spotkania, na które każdy dotarł na czas, był przystanek na Bond Street. O równej 8:00 wyjechaliśmy MegaBus’em. Podróż trochę trwała, dlatego każdy starał się w jakiś sposób zabić czas.

Do Londynu dotarliśmy około 12:00 wysiadając na Victoria Station. Od razu poszliśmy w kierunku Natural History Museum, w którym mogliśmy zobaczyć jak wyglądała flora i fauna w przeszłości.

Kolejnym celem podróży był Pałac Backingham. Mieliśmy dużo szczęścia, gdyż kiedy tam doszliśmy był uroczysty wyjazd z pałacu przez rodzinę królewską. Była masa ludzi oraz służb specjalnych. W pewnym momencie udało nam się zobaczyć parę osób z rodziny królewskiej oraz samą królową Elżbietę II!

Po tych wrażeniach udaliśmy się na miasto, gdzie mieliśmy czas wolny na zakup pamiątek oraz zjedzenie co niecoś na lunch. Po zebraniu grupy przeszliśmy się przez chińską dzielnicę, Trafalgar Square, Waterloo Bridge oraz Westminster Bridge, by zobaczyć na własne oczy London Eye oraz Big Ben. Wszystkie powyżej wymienione budowle są bardzo imponujące.

Następnym punktem był najstarszy park królewski w Londynie – St James’s Park. Mogliśmy tam chwilę odpocząć podziwiając małe kaczki oraz sam park. Po czasie wolnym poszliśmy na Victoria Station skąd wróciliśmy do Bristolu na 19:00.

Ten dzień był szczególnie udany i sądzę, że zostanie dobrze zapamiętany.

Autor: Adrian Zubek