Dzień 15

Niedziela 22.04 była wspaniała. Byliśmy na wycieczce na „Old Harry Rocks„. Miejsce znane z wysokich, stromych klifów i co najlepsze bez barierek, a więc trzeba było uważać, gdzie stąpamy. Zebraliśmy się na Bournemouth Square o godzinie 10:15, by stamtąd wyruszyć busem w kierunku tegoż miejsca. Bus posiadał 2 piętra, górne zaś było częściowo bez dachu, więc można było poczuć wiatr we włosach.

Sprzyjała nam także pogoda, ponieważ cały dzień był słoneczny, dosłownie bez żadnej chmury. Podróż trochę nam zajęła, lecz rozmowa urozmaicała nam te jakże wydłużające się chwile. Mieliśmy także okazję przepłynąć zatokę promem, jednocześnie jadąc autobusem. Po wyjściu z busa wyruszyliśmy ku naszemu celowi. Droga była w miarę prosta, lecz przydługawa. Nasz cel osiągnęliśmy po około pół godzinnym spacerze.

Nie zatrzymywaliśmy się, popędziliśmy szybko by zobaczyć ten piękny krajobraz. I tak się też stało. Pozachwycaliśmy się stromymi klifami, barwnymi polami i krystaliczną wodą. Porobiliśmy wiele zdjęć i zrelaksowaliśmy się, leżąc na tej wspaniałej łące obleganej przez armię angielskich owiec. Po 2 godzinach ruszyliśmy z powrotem.